To‘lovchi-jismoniy shaxslarga
To‘lov tashkilotining servisini qo‘llash faqat mazkur Shartnomaning shartlarida imkoniyati bor. Agar Siz Shartnomaning shartlarini to‘liq hajmda qabul qilmasangiz, To‘lov tashkilotini servisini qo‘llashga ruxsat berilmaydi. Shartnomaning quyida keltirilgan matni jismoniy shaxslarga manzillangan to‘lovni amalga oshirish bo‘yicha xizmatni ko‘rsatish haqidagi shartnomani tuzishga rasmiy ommaviy taklif hisoblanadi. Shartnoma Siz tomondan Shartnomada ko‘zda tutilgan va biron bir istisno qilish yoki cheklovlarsiz Shartnomaning barcha shartlariga so‘zsiz qo‘shilishni anglatuvchi harakatlarni amalga oshirish paytidan tuzilgan hisoblanadi va kuchga kiradi.
"Paygine Tech" TO‘LOV TASHKILOTINING SERVISLARINI QO‘LLASH TO‘G‘RISIDA SHARTNOMA
"Paygine Tech" MCHJ, keyingi o‘rinlarda "To‘lov tashkiloti" deb nomlanuvchi, mazkur Shartnomani keyingi o‘rinlarda "To‘lovchi" deb nomlanuvchi har qanday jismoniy shaxs bilan tuzadi. Mazkur Shartnoma ommaviy oferta yo‘li bilan tuziluvchi xizmatlarni ko‘rsatish shartnomasi hisoblanadi va To‘lov tashkiloti va To‘lovchi o‘rtasida shu munosabat bilan yuzaga keluvchi xizmatlar taqdim etilishi tartibini va majburiyatlarni qatʼiy belgilab beradi.
1. SHARTNOMADA QO‘LLANILUVCHI ATAMALAR VA TUSHUNCHALAR
Mazkur Shartnomada quyida keltirilgan atamalar va tushunchalar qo‘llaniladi:
To‘lovlarni qabul qilish bo‘yicha agent - Yetkazib beruvchi bilan To‘lovlarni qabul qilishga shartnomani tuzgan Yetkazib beruvchilardan tovarlar/xizmatlarni xarid qilish uchun To‘lovlar sifatida naqd va/yoki elektron pul mablag‘larini qabul qilish huquqiga ega bo‘lgan yuridik shaxs, jumladan kredit tashkiloti.
Buyurtma - Yetkazib beruvchi bilan ko‘rsatib o‘tilgan tovar/xizmatni xarid qilish haqida bitimni tuzish to‘g‘risida To‘lovchining bitimni tuzish niyati haqida dalolat beruvchi Yetkazib beruvchidan muayyan tovar/xizmatni To‘lovchi tomonidan tanlanishi.
To‘lov - mazkur Shartnoma shartlari bilan muvofiqlikda tovarlar/xizmatlarni Yetkazib beruvchidan xarid qilish uchun To‘lov tashkilotining servisini qo‘llash orqali Yetkazib beruvchi yoki Agentning foydasiga To‘lovchi bilan kiritilgan pul mablag‘lari.
To‘lovchi - mazkur Shartnoma bilan ko‘zda tutilgan harakatlarni amalga oshirish yo‘li bilan To‘lov tashkiloti bilan Shartnomani tuzgan har qanday ishga layoqatli jismoniy shaxs.
Yetkazib beruvchi - yuridik shaxs, yoki To‘lov tashkiloti bilan axborot-texnologik xizmatlarga shartnomani tuzgan tovarlar/xizmatlarni Internet tarmog‘i orqali, hamda boshqa usullarda sotuvchi, yuridik shaxsni tashkil etmagan yakka tartibdagi tadbirkor.
Tomonlar - birgalikda nomlanuvchi To‘lov tashkiloti va To‘lovchi.
Sayt - To‘lov tashkiloti va undan foydalanish shartlari haqida maʼlumotlarni saqlovchi https://paygine.uz/ manzili bo‘yicha Internet tarmog‘ida joylashgan To‘lov tashkilotining rasmiy sayti.
2. SHARTNOMA PREDMETI
2.1. Mazkur Shartnomaning predmeti bo‘lib Operator tomonidan To‘lovchi, Agent va Yetkazib beruvchi o‘rtasida axborot va texnologik o‘zaro harakatni amalga oshirish va To‘lovchiga Yetkazib beruvchi tomonidan taklif etilayotgan tovarlar/xizmatlarni To‘lov tashkiloti servisi yordamida to‘lash imkoniyatini taqdim etish hisoblanadi.
2.2. To‘lovchi tomonidan mazkur Shartnomaning tuzilishi ushbu Shartnomaning 2.3-bandida ko‘rsatilgan harakatlarni ketma-ket amalga oshirish (ommaviy oferta) yo‘li bilan amalga oshiriladi. Ommaviy ofertaning akseptlanishi biron bir istisnolar va/yoki cheklovlarsiz Shartnomaning barcha shartlarini To‘lovchi tomonidan to‘liq va so‘zsiz qabul qilishini anglatadi va yozma Shartnoma tuzish kuchiga tengdir.
2.3. Mazkur Shartnomani akseptlash uchun To‘lovchi ketma-ket quyidagi harakatlarni amalga oshiradi:
2.3.1. Mazkur Shartnomaning matni bilan tanishishni amalga oshiradi;
2.3.2. "Shartnoma shartlariga rozilik beraman" opsiyasini tanlaydi va/yoki "To‘lash" va/yoki "Davom ettirish" tugmasini bosadi yoki To‘lov tashkilotining saytini foydalanuvchi shakliga bog‘liq holda ularga o‘xshashlarni tanlaydi.
3. TOMONLARNING MAJBURIYATLARI
3.1. To‘lov tashkilotining majburiyatlari:
3.1.1. To‘lovchiga to‘lovlarni amalga oshirish uchun To‘lov tashkilotining servisiga kirish huquqini taqdim etish va mazkur Shartnomaning qaʼtiy shartlarida xizmatlarni ko‘rsatish.
3.1.2. To‘lov tashkilotining servislarini tegishli tarzda faoliyat yuritishini taʼminlash, hamda axborot muhofazasini taʼminlash uchun barcha zaruriy choralarni ko‘rish.
3.1.3. To‘lovchi haqidagi shaxsiy maʼlumotlarni va To‘lovlarning qiymatlari haqidagi maʼlumotlarni oshkor etmaslik, bunga vakolatlangan nazorat qiluvchi davlat organiga shunday tusdagi maʼlumotlarni taqdim etish bo‘yicha majburiyatlar qonunchilik bilan ko‘zda tutilgan holatlar bundan mustasno.
3.1.4. To‘lov amalga oshirilgan paytdan boshlab 5 (besh) yil davomida To‘lovchining To‘lovlari haqidagi maʼlumotlarni, hamda To‘lovchi haqidagi shaxsiy maʼlumotlarni saqlash.
3.2. To‘lovchining majburiyatlari:
3.2.1. Mazkur Shartnomaning shartlari bilan rozilik bildirish. Norozilik bildirilishi holatida To‘lov tashkilotining servisi taqdim etilmaydi. Agar To‘lovchi servisdan foydalangan va To‘lovni amalga oshirgan bo‘lsa, u holda To‘lov tashkiloti avtomatik ravishda To‘lovchi mazkur Shartnomaning barcha shartlarini qabul qilingan deb hisoblaydi.
3.2.2. To‘lov tashkiloti tomonidan taqdim etilgan maxfiy maʼlumotlarni oshkor etmaslik.
3.2.3. O‘z kompyuterini ishga layoqatliligi, axborot himoyalanganligi va uning xavfsizligi haqida tegishli tarzda qayg‘urish.
3.2.4. To‘lov tashkilotini uchinchi shaxslarning huquqlarini buzuvchi noqonuniy maqsadlarda, hamda Rossiya Federatsiyasi qonunchiligi bilan muvofiqlikda savdoga taqiqlangan tovarlarni/xizmatlarni xarid qilinishini amalga oshirish maqsadida qo‘llamaslik.
4. OPERATOR TOMONIDAN XIZMATLARNI KO‘RSATISH TARTIBI
4.1. To‘lov tashkiloti To‘lovchidan yoki To‘lovchi tomonidan ko‘rsatilgan boshqa shaxslardan (To‘lovchilardan) To‘lovchining Buyurtmasi bo‘yicha yetkazib beruvchilarning tovarlari/xizmatlarini naqd pul bilan to‘lash uchun To‘lovlarni qabul qilish jarayonini texnik qo‘llab-quvvatlaydi. To‘lov tashkilotida To‘lovchi tomonidan qilingan Buyurtma haqida maʼlumotlar mavjud bo‘lmasligida, To‘lovni amalga oshirishga so‘rov To‘lov tashkiloti tomonidan rad etiladi.
4.2. To‘lov tashkiloti Yetkazib beruvchi va To‘lovchi o‘rtasida tuzilgan tovarlarni oldi-sotdi/xizmat ko‘rsatish bitimlarini ishtirokchisi hisoblanmaydi va ushbu bitimlar bo‘yicha javobgarlikni zimmasiga olmaydi.
To‘lov tashkiloti bitimning, uning shartlarini, hamda tuzilishini dalili va oqibatlarini, bitimning bajarilishi va bekor qilinishi, jumladan bunday bitim bo‘yicha to‘lovni qaytarish qismida qonuniy huquqga ega ekanligini tartibga solmaydi va nazorat qilmaydi, hamda Yetkazib beruvchilar tomonidan bitim bo‘yicha o‘z majburiyatlarini, shu jumladan tovarlarni topshirish, xizmatlarni ko‘rsatish/ishlarni bajarish bo‘yicha majburiyatlarni bajarilmasligi (tegishli bo‘lmagan tarzda bajarilishiga) nisbatan To‘lovchilarning shikoyatlarini ko‘rib chiqmaydi.
4.3. To‘lovlarni amalga oshirish tartibi va shartlari.
4.3.1. To‘lovchi faqat Yetkazib beruvchi yoki Agent bilan muvofiq shartnomalarda belgilab berilgan shunday usullarda To‘lovlarni amalga oshirishga haqli.
4.3.2. To‘lovni amalga oshirayotganda, To‘lovchi To‘lovlar mavjud bo‘lganida ularni qabul qilish bo‘yicha To‘lov tashkilotining qoidalari yoki Yetkazib beruvchi/Agent qoidalari bilan belgilab berilgan formatda majburiy qilib belgilab berilgan maʼlumotlarni maxsus shaklning muvofiq maydonlarida ko‘rsatishi shart.
4.4. To‘lovchi o‘rniga To‘lovning uchinchi shaxslar (To‘lovchilar) tomonidan amalga oshirilishi holatida ushbu To‘lovga nisbatan barcha huquq va majburiyatlar To‘lovchida yuzaga keladi va uchinchi shaxslarning bunday xatti-harakatlari Tomonlar bilan To‘lovchining manfaatlarida ko‘rsatib o‘tilgan uchinchi shaxslar tomonidan amalga oshirilgandek va ko‘rsatib o‘tilgan uchinchi shaxslar va To‘lov tashkiloti o‘rtasida biron bir huquqlar va majburiyatlarni yuzaga keltirmagandek baholanadi.
4.6. Bank kartasi yordamida To‘lovni amalga oshirish holatida To‘lovchi uning nomiga chiqarilgan bank kartasini qo‘llashi shart. To‘lovchi bank kartasini boshqalarga berish yoki ushbu bank kartasi bilan biron bir amaliyotlarni amalga oshirish maqsadida uchinchi shaxslarga uning maʼlumotlarini uzatish uchun javobgarlikni zimmasiga oladi. Shu bilan bir vaqtda, To‘lov tashkiloti To‘lovchi tomonidan shaxsni tasdiqlovchi asl hujjatlarni, va bank kartasini taqdim etilishini, bir tomonlama cheklanmagan muddatga shaxsiy majburiyatlarni bajarish bo‘yicha cheklovlarni kiritib, mazkur Shartnoma bo‘yicha ushbu majburiyatlar bajarilguniga qadar xizmatlar ko‘rsatilishini to‘xtatib, talab qilish huquqiga ega.
Bank kartasini qo‘llash bilan To‘lovchi tomonidan amalga oshirilgan To‘lovning bank tomonidan chaqirib olinishi holatida, To‘lovchi bank-emitentdan chaqirib olingan to‘lovning qiymatidan yuz foiz o‘lchamda pul mablag‘larini Yetkazib beruvchiga yoki Agentga va To‘lov tashkiloti va bank kartasining bank-emitentiga keltirilgan zararlarni qoplashi shart.
4.7. To‘lovlarni qaytarish/bekor qilish tartibi to‘lovlarni qabul qilish bo‘yicha To‘lovchi va Yetkazib beruvchi/Agent o‘rtasida shartnomaviy munosabatlar bilan belgilab beriladi va mazkur Shartnomani tartibga solmaydi.
4.8. To‘lovchi tomonidan To‘lovning to‘liq qiymati kiritilguniga qadar Buyurtmani to‘lash bajarilgan deb hisoblanmaydi.
5. TARIFLAR
5.1. To‘lov tashkiloti mazkur Shartnoma bo‘yicha majburiyatlarni bajarish bilan bog‘liq bo‘lgan mukofotlarni To‘lovchidan undirib olish huquqiga ega. Mukofot o‘lchami, u mavjud bo‘lishida, To‘lovchi tomonidan to‘lov usuli tanlanishida ko‘rsatiladi va to‘lovning umumiy qiymatiga qo‘shiladi.
6. TOMONLARNING JAVOBGARLIGI
6.1. Shartnoma bo‘yicha o‘z majburiyatlarini bajarmaslik yoki tegishli bo‘lmagan tarzda bajarish holatida Tomonlar mazkur shartnomaning shartlarini hisobga olgan holda amaldagi qonunchilik bilan muvofiqlikda javobgarlikni zimmalariga oladi.
6.2. To‘lov tashkilotining To‘lovchi oldidagi javobgarligi faqat mazkur Shartnomaning 5.1-bandiga binoan To‘lov tashkilotining mukofot qiymati bilan cheklanadi.
6.3. To‘lov tashkiloti To‘lov tashkilotining servislarini qo‘llash natijasida To‘lovchining va/yoki uchinchi shaxslarning biron bir bilvosita/to‘g‘ridan-to‘g‘ri bo‘lmagan zararlar yoki qo‘ldan boy berilgan foyda uchun maʼsuliyatni zimmasiga olmaydi.
6.4. To‘lov tashkiloti uyali aloqa tarmog‘ining faoliyat yuritishidagi uzilishlar, hamda To‘lov tashkilotiga bog‘liq bo‘lmagan sabablar bo‘yicha yuzaga kelgan To‘lov tashkilotining servislarini faoliyat yuritishini taʼminlovchi dasturiy-apparat majmualarini ishidagi nosozliklar, xatoliklar va uzilishlar uchun javobgarlikni zimmasiga olmaydi.
6.5. To‘lov tashkiloti quyidagilar oqibatida yuzaga kelgan To‘lovchining zararlari uchun javobgar bo‘lmaydi:
6.5.1. Buyurtmani, hamda boshqa hujjatlarni, To‘lovni kiritishda to‘ldiriladigan shakllarning noto‘g‘ri to‘ldirilishi.
6.5.2. To‘lovchi tomonidan qasddan o‘zi haqidagi soxta maʼlumotlarni taqdim etilishi.
6.5.3. To‘lovchi tomonidan mazkur Shartnomani shartlarini va Saytda joylashtirilgan To‘lov tashkilotining servisidan foydalanish qoidalarini (ular mavjud bo‘lishida) buzilishi.
6.5.4. Uchinchi shaxslarning To‘lov tashkilotining servislarida qo‘llashda, shu jumladan To‘lovchining elektron pochta manzilini, bank kartalarini rekvizitlarini va boshqa elektron to‘lov vositalarini, hamda mobil telefon raqamlarini qo‘llash bilan bog‘liq bo‘lgan noqonuniy harakatlari.
6.5.5. To‘lovchi tomonidan mazkur Shartnoma bilan o‘rnatilgan tartibni buzilishi.
6.6. Tomonlar mazkur Shartnoma bo‘yicha zimmalariga olgan majburiyatlarni bajarmaslik yoki tegishli bo‘lmagan tarzda bajarish uchun javobgarlikni, agar tegishli tarzda bajarish harbiy harakatlar, epidemiyalar, yong‘inlar, tabiiy ofatlar, qonunchilik tartibiga muvofiq mazkur Shartnoma bo‘yicha majburiyatlar bajarilishini imkonsiz qiluvchi normativ-huquqiy hujjatlar va davlat yoki boshqa vakolatli organlarning (tashkilotlarning) harakatlari kabi yengib bo‘lmas kuch holatlari boshlanishi oqibatida imkonsiz bo‘lib qolganida, zimmalariga olmaydi. Ko‘rsatib o‘tilgan holatlar vakolatli davlat organi tomonidan tasdiqlangan bo‘lishi kerak. Mazkur Shartnoma bo‘yicha yengib bo‘lmas kuch holati taʼsir etgan Tomon 7 (yetti) kalendar kun davomida boshqa Tomonni yengib bo‘lmas kuch holati boshlanishi haqida xabardor qilishi kerak.
6.7. To‘lov tashkiloti mazkur Shartnoma doirasida o‘zida quyidagi huquqlarni qoldiradi:
6.7.1. To‘lov tashkiloti tomonidan qo‘llaniluvchi har qanday dasturiy taʼminotni modifikatsiyasini amalga oshirish.
6.7.2. Ahamiyatli nosozliklar, xatoliklar va to‘xtalishlar aniqlanganda, hamda profilaktika ishlarini o‘tkazish va To‘lov tashkilotining servislarigi ruxsat etilmagan kirish holatlarini oldini olish maqsadida To‘lov tashkilotining servislarini faoliyat yuritishini taʼminlovchi dasturiy va/yoki apparat vositalarni ishini to‘xtatish.
6.7.3. Agar To‘lovchi, To‘lov tashkilotining fikri bo‘yicha, biron bir tarzda To‘lov tashkilotining va/yoki uning hamkorlarining ishbilarmonlik obro‘siga salbiy taʼsir etayotgan bo‘lsa, To‘lovchining To‘lov tashkilotining xizmatlariga kirish huquqini tugatish/to‘xtatish.
6.7.4. Mazkur Shartnoma bilan ko‘zda tutilgan holatlarda To‘lovchidan shaxsni tasdiqlovchi hujjatlarni ko‘rsatilishini, va To‘lovchini identifikatsiya qiluvchi boshqa maʼlumotlarning taqdim etilishini talab qilish.
6.7.5. Anonim proksi-serverlardan so‘rovlarga xizmat ko‘rsatmaslik.
6.8. To‘lov tashkilotini servislaridan foydalanishda To‘lovchiga To‘lov tashkiloti tomonidan qo‘llaniluvchi dasturiy taʼminotga va/yoki uning har qanday qismiga o‘z kuchlari yoki uchinchi shaxslarni jalb qilish bilan biron bir o‘zgarishlar kiritish, hamda To‘lov tashkilotining servislariga biron bir avtomatlashtirilgan kirish vositalarini qo‘llash, agar To‘lov tashkiloti bilan boshqasi kelishilmagan bo‘lsa, taqiqlanadi.
7. TO‘LOVCHINING SHAXSIY MA`LUMOTLARI
7.1. 2.3-bandga asosan mazkur Shartnomaning shartlarini qabul qilib, To‘lovchi shu bilan To‘lov tashkilotiga To‘lovchining shaxsiy maʼlumotlariga ishlov berishga, shu jumladan mazkur Shartnomani bajarish, hamda mazkur Shartnomani bajarishga qaratilgan To‘lov tashkiloti bilan tuziladigan boshqa bitimlarni bajarish maqsadida uchinchi shaxslarga u haqidagi maʼlumotlarni uzatishga o‘z roziligini beradi. Mazkur Shartnomaning butun amal qilish muddati davomida To‘lov tashkiloti To‘lovchining roziligi bilan To‘lovchining shaxsiy maʼlumotlariga ishlov berishni amalga oshiradi, xususan:
7.1.1. To‘lovchi To‘lov tashkilotiga va/yoki mazkur Shartnomani bajarish maqsadida To‘lov tashkiloti tomonidan vakolatlangan shaxsga To‘lovchining quyidagi shaxsiy maʼlumotlariga ishlov berishga, shaxssizlantirishga, transchegaraviy uzatilishiga o‘z roziligini beradi: To‘lovchining familiyasi, ismi, otasining ismi, uning yashash joyi haqidagi maʼlumotlar, To‘lovchining shaxsini tasdiqlovchi asosiy hujjatning raqami, bunday hujjat berilgan sana va uni bergan organ, tug‘ilgan joyi, oilaviy, ijtimoiy, mulkiy holati, maʼlumoti, kasbi, daromadlari, mobil telefon raqami, elektron pochta manzili, boshqa maʼlumotlar.
Bunda To‘lovchi mazkur Shartnomani bajarish maqsadida uning shaxsiy maʼlumotlariga ishlov berish To‘lov tashkiloti tomonidan, odatda, mazkur Shartnoma bo‘yicha majburiyatlarni To‘lov tashkiloti tomonidan bajarilishi uchun talab etiluvchi har xil shakllarda ularni to‘plash, tizimlashtirish, to‘ldirish, saqlash, aniqlashtirish (yangilash, o‘zgartirish), qo‘llash, tarqatish (jumladan, uzatish), shaxssizlantirish, bloklash, yo‘q qilish yo‘li bilan amalga oshirilishiga rozilik beradi. Ushbu bilan To‘lovchi, shuningdek, mazkur Shartnomani bajarish maqsadida uchinchi shaxslarga, u tomonidan mazkur Shartnoma bo‘yicha To‘lov tashkilotiga taqdim etilgan har qanday shaxsiy maʼlumotlarni uzatishga rozilik beradi. To‘lovchi uning telefon suhbatlarini audioyozilishiga, agar bu To‘lov tashkilotining mazkur Shartnoma bo‘yicha o‘z majburiyatlarini bajarish uchun zarur bo‘lsa, o‘z roziligini beradi. To‘lov tashkiloti To‘lovchiga Rossiya Federatsiyasining amaldagi qonunchiligi talablari bilan muvofiqlikda To‘lovchining shaxsiy maʼlumotlarini maxfiyligini taʼminlash bo‘yicha barcha zaruriy choralarni ko‘rishini kafolatlaydi. To‘lovchining o‘z shaxsiy maʼlumotlariga ishlov berishga (shu jumladan, uzatilishiga) roziligi Shartnoma amal qilish muddati davomida, hamda Shartnoma amal qilishi muddati yakunlanishi bo‘yicha 5 (besh) yil davomida amal qiladi, bunda To‘lovchining shunday roziligi 11-bandga binoan To‘lov tashkiloti joylashgan manzil bo‘yicha muvofiq arizani yozma ko‘rinishda yuborish yo‘li bilan chaqirib olinishi mumkin. To‘lovchining shaxsiy maʼlumotlariga ishlov berishga rozilikni chaqirib olish haqida ariza yuborilganidan keyin Operator uning shaxsiy maʼlumotlariga faqat qo‘llaniluvchi qonunchilik bilan ko‘zda tutilgan holatlarda ishlov berishni davom ettirishga haqli.
7.2. To‘lovchi To‘lov tashkilotidan mazkur Shartnomani bajarish maqsadida uning shaxsiy maʼlumotlariga ishlov berishga nisbatan barcha boshqa maʼlumotlarni olishi mumkin.
7.3. Agar Shartnomani bajarishda To‘lovchi Operatorga uchinchi shaxslarning shaxsiy maʼlumotlarini taqdim etayotgan holatda, To‘lovchi ularning olinishini qonuniyligiga va subʼektlarning ushbu shaxsiy maʼlumotlarni taqdim etilishiga roziliklari mavjudligini kafolatlaydi, hamda ko‘rsatib o‘tilgan maʼlumotlarning taqdim etilishi va haqiqatga muvofiqligini qonuniyligi uchun javobgarlikni o‘z zimmasiga oladi.
8. SHARTNOMAGA O‘ZGARTIRISH KIRITISH VA UNI BEKOR QILISH
8.1. Mazkur shartnomaga o‘zgartirishlar (qo‘shimchalar) kiritilishi, To‘lov tashkilotining servislaridan foydalanish qoidalarini o‘zgartirilishi To‘lov tashkiloti tomonidan Saytda joylashtirish yo‘li bilan bir tomonlama tartibda amalga oshiriladi. Ahamiyatli o‘zgartirishlar (qo‘shimchalar) kiritilishida To‘lov tashkiloti To‘lovchini o‘zgartirishlar kuchga kirguniga qadar uch kundan kechiktirmagan muddatda ular haqida Saytda xabar qiladi. Ko‘rsatib o‘tilgan o‘zgartirishlar bilan To‘lovchining rozi bo‘lmasligi holatida u mazkur Shartnomani bekor qilish huquqiga ega.
8.2. Mazkur Shartnoma muddatsiz hisoblanadi va istalgan vaqtda To‘lovchi yoki To‘lov tashkiloti tashabbusi bo‘yicha bekor qilinishi mumkin.
9. NIZOLARNI HAL QILISH
9.1. Mazkur Shartnomani bajarish munosabatida yuzaga kelgan barcha tortishuvlar va kelishmovchiliklar eʼtirozlar tartib-taomiliga majburiy rioya qilgan holda ko‘rib chiqiladi.
9.2. To‘lov tashkilotiga nisbatan shikoyat yozma shaklda kiritiladi va u olingan sanasidan boshlab 20 (yigirma) kalendar kun davomida ko‘rib chiqilishi kerak. Tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishmaslik holatida barcha tortishuvlar To‘lov tashkiloti joylashgan joy bo‘yicha sudda ko‘rib chiqiladi.
10. BOSHQA QOIDALAR
10.1. Saytda taʼriflangan Operator nomi, hamda boshqa logotiplar, brendlar va mahsulotlarning qo‘llanilishi To‘lov tashkilotining yozma roziligisiz amalga oshirilishi mumkin emas. "Paygine" logotipining joylashtirilishi faqat Saytdagi bunday logotipga bevosita havola mavjudligida ruxsat etiladi.
10.2. To‘lovchi mazkur Shartnomaning barcha shartlari unga tushunarli ekanligini va u ularni so‘zsiz va to‘liq hajmda qabul qilishini kafolatlaydi.

(в отношении Плательщиков-физических лиц)
Использование сервиса Платежной организации возможно только на условиях настоящего Договора. Если Вы не принимаете в полном объеме условия Договора, использование сервиса Платежной организации не допускается. Изложенный ниже текст Договора является адресованным физическим лицам официальным публичным предложением заключить договор об оказании услуги по совершению платежа. Договор считается заключенным и приобретает силу с момента совершения Вами действий, предусмотренных в Договоре и означающих Ваше безоговорочное присоединение ко всем условиям Договора без каких-либо изъятий или ограничений.
ООО «Paygine Tech», именуемое в дальнейшем «Платежная организация», заключает настоящий Договор с любым физическим лицом, именуемым в дальнейшем «Плательщик». Данный Договор является договором оказания услуг, заключаемый путем публичной оферты, и регламентирует порядок предоставления услуг и обязательства, возникающие, в связи с этим между Платежной организацией и Плательщиком.
В настоящем Договоре используются приведенные ниже термины и определения:
Агент по приему платежей – юридическое лицо, в том числе кредитная организация, имеющая право принимать наличные и/или электронные денежные средства в качестве Платежей за приобретаемые у Поставщиков товары/услуги, заключившее с Поставщиком договор на прием Платежей.
Заказ – выбор Плательщиком у Поставщика определенного(ой) товара/услуги, свидетельствующий о намерении Плательщика заключить сделку о приобретении указанного товара/услуги с Поставщиком.
Платеж – денежные средства, внесенные Плательщиком в пользу Поставщика или Агента посредством использования сервиса Платежной организации за приобретаемые у Поставщика товары/услуги в соответствии с условиями настоящего Договора.
Плательщик – любое дееспособное физическое лицо, которое путем совершения предусмотренных настоящим Договором действий заключило с Платежной организацией Договор.
Поставщик – юридическое лицо, либо индивидуальный предприниматель без образования юридического лица, реализующий товары/услуги по средствам сети Интернет, а также иными способами, заключившее с Платежной организацией договор на информационно-технологические услуги.
Стороны – Платежная организация и Плательщик, именуемые совместно.
Сайт – официальный сайт Платежной организации, размещенный в сети Интернет по адресу: https://paygine.uz/ содержащий информацию о Платежной организации и условиях его использования.
2.1. Предметом настоящего Договора является осуществление Оператором информационного и технологического взаимодействия между Плательщиком, Агентом и Поставщиком и предоставление Плательщику возможности с помощью сервиса Платежной организации оплачивать товары/услуги, предлагаемые Поставщиком.
2.2. Заключение Плательщиком настоящего Договора осуществляется путем последовательного совершения действий (акцепт публичной оферты), указанных в п. 2.3. настоящего Договора. Акцепт публичной оферты означает полное и безоговорочное принятие Плательщиком всех условий Договора без каких-либо изъятий и/или ограничений и равносилен заключению письменного Договора.
2.3. Для акцепта настоящего Договора Плательщик совершает последовательно следующие действия:
2.3.1. Осуществляет ознакомление с текстом настоящего Договора;
2.3.2. Выбирает опцию «Согласен с условиями Договора» и/или кнопку «Оплатить» и/или «Продолжить» либо аналогичные им в зависимости от используемой формы сайта Платежной организации.
3.1. Обязательства Платежной организации:
3.1.1. Предоставить Плательщику доступ к сервису Платежной организации для совершения Платежей и оказать услуги строго на условиях настоящего Договора.
3.1.2. Обеспечить надлежащее функционирование сервисов Платежной организации, а также принимать все необходимые меры для обеспечения информационной защищенности.
3.1.3. Не разглашать персональную информацию о Плательщике и суммах Платежей, кроме случаев, когда законодательством предусмотрена обязанность по предоставлению такого рода информации уполномоченному на то контролирующему государственному органу.
3.1.4. Хранить информацию о Платежах Плательщика, а также персональную информацию о Плательщике, в течение 5 (Пяти) лет с момента совершения Платежа.
3.2. Обязательства Плательщика:
3.2.1. Согласиться с условиями настоящего Договора. В случае несогласия сервис Платежной организации не предоставляется. Если Плательщик воспользовался сервисом и совершил Платеж, то Платежная организация автоматически считает, что Плательщик принял все условия настоящего Договора.
3.2.2. Не разглашать конфиденциальную информацию, предоставленную Платежной организацией.
3.2.3. Заботиться должным образом о работоспособности, информационной защищенности и безопасности своего компьютера.
3.2.4. Не использовать Платежную организацию в противоправных целях, нарушающих права третьих лиц, а также в целях совершения покупок товаров/ услуг, запрещенных к продаже в соответствии с законодательством Российской Федерации.
4.1. Платежная организация обеспечивает техническую поддержку процесса приема от Плательщика или от иных лиц (Плательщиков), указанных Плательщиком, Платежей с целью оплаты полученными денежными средствами товаров/услуг Поставщиков по совершенному Плательщиком Заказу. При отсутствии у Платежной организации информации о совершенном Плательщиком Заказе, запрос на совершение Платежа Платежной организацией отклоняется.
4.2. Платежная организация не является участником сделки купли-продажи товаров/оказания услуг, заключенной между Поставщиком и Плательщиком и не несет ответственности по этим сделкам.
Платежная организация не регулирует и не контролирует правомочность сделки, ее условия, а также факт и последствия заключения, исполнения и расторжения сделки, в том числе в части возврата оплаты по такой сделке, а также не рассматривает претензии Плательщиков, касающиеся неисполнения (ненадлежащего исполнения) Поставщиками своих обязательств по сделке, в том числе обязательств по передаче товаров, оказанию услуг/выполнению работ.
4.3. Порядок и условия совершения Платежей.
4.3.1. Плательщик вправе совершать Платежи только теми способами, которые определены в соответствующих договорах с Поставщиком или Агентом.
4.3.2. При совершении Платежа Плательщик обязан указать в соответствующих полях специальной формы данные, помеченные как обязательные в формате, определённом правилами Платежной организации либо правилами Поставщиков/ Агентов по приему Платежей при их наличии.
4.4. В случае совершения Платежа за Плательщика третьими лицами (Плательщиками) все права и обязанности в отношении этого Платежа возникают у Плательщика и такие действия третьих лиц оцениваются Сторонами как совершенные указанными третьими лицами в интересах Плательщика и не порождающие каких-либо прав и обязанностей между указанными третьими лицами и Платежной организацией.
4.6. В случае совершения Платежа с помощью банковской карты Плательщик обязан использовать банковскую карту, выпущенную на его имя. Плательщик несет ответственность за передачу банковской карты, либо данных по ней третьим лицам с целью осуществления каких-либо операций с данной банковской картой. Одновременно с этим, Платежная организация вправе потребовать предоставления Плательщиком подлинных документов, удостоверяющих личность, и банковской карты, приостановив до исполнения этой обязанности оказание услуг по настоящему Договору, односторонне введя ограничения по исполнению собственных обязательств на неограниченный срок.
В случае отзыва банком Платежа, производившегося Плательщиком с использованием банковской карты, Плательщик обязан возместить Поставщику или Агенту денежные средства в размере ста процентов от суммы отозванного из банка-эмитента платежа и убытки, понесенные Платежной организацией и банком - эмитентом банковской карты.
4.7. Порядок возврата/отмены Платежей определяется договорными отношениями между Плательщиком и Поставщиком/ Агентом по приему платежей и не регулируется настоящим Договором.
4.8. До момента внесения Плательщиком полной суммы Платежа оплата Заказа не считается выполненной.
5.1. Платежная организация имеет право взимать с Плательщика вознаграждение, связанное с выполнением обязательств по настоящему Договору. Размер вознаграждения, при его наличии, указывается при выборе Плательщиком способа оплаты и включается в общую сумму платежа.
6.1. В случае неисполнения или ненадлежащего исполнения своих обязательств по Договору Стороны несут ответственность в соответствии с применимым законодательством с учетом условий настоящего Договора.
6.2. Ответственность Платежной организации перед Плательщиком ограничивается только суммой вознаграждения Платежной организации согласно п.5.1настоящего Договора.
6.3. Платежная организация не несет ответственности за какие-либо косвенные/непрямые убытки или упущенную выгоду Плательщика и/или третьих лиц в результате использования сервисов Платежной организации.
6.4. Платежная организация не отвечает за сбои в функционировании сети сотовой связи, а также за неисправности, ошибки и сбои в работе программно-аппаратного комплекса, обеспечивающего функционирование сервисов Платежной организации, возникшие по причинам, не зависящим от Платежной организации.
6.5. Платежная организация не отвечает за убытки Плательщика, возникшие в результате:
6.5.1. Неправильного заполнения Заказа, а также иных документов, форм, заполняемых при внесении Платежа.
6.5.2. Предоставления Плательщиком заведомо ложных сведений о себе.
6.5.3. Нарушения Плательщиком условий настоящего Договора и правил пользования сервисом Платежной организации, размещенных на Сайте (при их наличии).
6.5.4. Неправомерных действий третьих лиц, в том числе связанных с использованием адреса электронной почты Плательщика, реквизитов банковских карт и других электронных платежных средств, а также номера мобильного телефона, при использовании в сервисах Платежной организации.
6.5.5. Нарушения Плательщиком установленного настоящим Договором порядка внесения Платежа.
6.6. Стороны не несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств, принятых на себя по настоящему Договору, если надлежащее исполнение оказалось невозможным вследствие наступления обстоятельств непреодолимой силы, таких как: военные действия, эпидемии, пожары, природные катастрофы, нормативно-правовые акты и действия государственных и иных уполномоченных органов (организаций), делающие невозможными исполнение обязательств по настоящему договору в соответствии с законным порядком. Указанные обстоятельства должны быть подтверждены уполномоченным государственным органом. Сторона по настоящему договору, затронутая обстоятельствами непреодолимой силы, должна в течение 7 (Семи) календарных дней известить другую Сторону о наступлении обстоятельств непреодолимой силы.
6.7. Платежная организация в рамках настоящего Договора оставляет за собой право:
6.7.1. Производить модификацию любого программного обеспечения, используемого Платежной организацией.
6.7.2. Приостанавливать работу программных и/или аппаратных средств, обеспечивающих функционирование сервисов Платежной организации, при обнаружении существенных неисправностей, ошибок и сбоев, а также в целях проведения профилактических работ и предотвращения случаев несанкционированного доступа к сервисам Платежной организации.
6.7.3. Прекратить/приостановить доступ Плательщика к услугам Платежной организации, если Плательщик, по мнению Платежной организации, каким-либо образом негативно влияет на деловую репутацию Платежной организации и/или ее партнеров.
6.7.4. Требовать от Плательщика предъявления документов, удостоверяющих личность, и предоставления иных данных, идентифицирующих Плательщика, в случаях предусмотренных настоящим Договором.
6.7.5. Не обслуживать запросы с анонимных прокси-серверов.
6.8. При использовании сервисов Платежной организации Плательщику запрещается вносить какие-либо изменения в программное обеспечение, используемое Платежной организацией и/или любую его часть своими силами или с привлечением третьих лиц, а также использовать какие - либо средства автоматизированного доступа к сервисам Платежной организации, если иное не согласовано с Платежной организацией.
7.1. Принимая условия настоящего Договора согласно п. 2.3, Плательщик тем самым дает Платежной организации свое согласие на обработку персональных данных Плательщика, включая передачу сведений о нем третьим лицам с целью исполнения настоящего Договора, а также исполнения других соглашений, заключаемых с Платежной организацией, направленных на исполнение настоящего Договора. В течение всего срока действия настоящего Договора Платежная организация с согласия Плательщика осуществляет обработку персональных данных Плательщика, в частности:
7.1.1. Плательщик дает согласие на обработку, обезличивание, трансграничную передачу Платежной организацией и/или уполномоченным Платежной организации в целях исполнения настоящего Договора лицом следующих персональных данных Плательщика: фамилия, имя, отчество, данные о месте жительства Плательщика, номер основного документа, удостоверяющего личность Плательщика, дата выдачи и орган, выдавший такой документ, место рождения, семейное, социальное, имущественное положение, образование, профессия, доходы, номер мобильного телефона, адрес электронной почты, другая информация.
При этом Плательщик согласен, что обработка его персональных данных в целях исполнения настоящего Договора осуществляется Платежной организации, как правило, путем их сбора, систематизации, накопления, хранения, уточнения (обновления, изменения), использования, распространения (в том числе передачи), обезличивания, блокирования, уничтожения в различных формах, требуемых для исполнения Платежной организацией обязательств по настоящему Договору. Настоящим Плательщик также дает согласие на передачу любых персональных данных, предоставленных Платежной организацией по настоящему Договору, третьим лицам, в целях исполнения настоящего Договора. Плательщик дает своё согласие на аудиозапись его телефонных переговоров, если это необходимо для исполнения Платежной организацией его обязательств по настоящему Договору. Платежная организация гарантирует Плательщику принятие всех необходимых мер по обеспечению конфиденциальности персональных данных Плательщика в соответствии с требованиями действующего законодательства РФ. Согласие Плательщика на обработку (в том числе передачу) его персональных данных действует в течение срока действия Договора, а также в течение 5 (пяти) лет по истечении срока действия Договора, при этом такое согласие Плательщика может быть отозвано Плательщиком путем направления в письменной форме соответствующего заявления по адресу местонахождения Платежной организации согласно п. 11. После направления заявления об отзыве согласия на обработку персональных данных Плательщика Оператор имеет право обрабатывать его персональные данные только в случаях, предусмотренных применимым законодательством.
7.2. Плательщик может получить у Платежной организации все иные сведения относительно обработки его персональных данных в целях выполнения настоящего Договора.
7.3. В случае, если при исполнении Договора Плательщик предоставляет Оператору персональные данные третьих лиц, Плательщик гарантирует законность их получения и наличие согласия субъектов этих персональных данных на их предоставление, а также принимает на себя ответственность за правомерность предоставления и соответствие действительности указанных данных.
8.1. Внесение изменений (дополнений) в настоящий Договор, изменение правил пользования сервисами Платежной организации производятся Платежной организацией в одностороннем порядке путем размещения на Сайте. При внесении существенных изменений (дополнений) Платежная организация уведомляет о них Плательщика на Сайте не менее, чем за три дня до вступления изменений в силу. В случае несогласия Плательщика с указанными изменениями, он вправе расторгнуть настоящий Договор.
8.2. Настоящий Договор является бессрочным и может быть расторгнут по инициативе Плательщика или Платежной организацией в любое время.
9.1. Все споры и разногласия, возникшие в связи с исполнением настоящего Договора, рассматриваются с обязательным соблюдением претензионной процедуры.
9.2. Претензия к Платежной организации подается в письменной форме и подлежит рассмотрению в течение 20 (Двадцати) календарных дней с даты ее получения. В случае недостижения согласия между Сторонами все споры рассматриваются судом по месту нахождения Платежной организации.
10.1. Использование наименование Оператора, а также прочих логотипов, брендов и продуктов, описанных на Сайте, не может производиться без письменного согласования с Платежной организацией. Размещение логотипа «Paygine» допускается только при наличии прямой ссылки с такого логотипа на Сайт.
10.3. Плательщик гарантирует, что все условия настоящего Договора ему понятны, и он принимает их безусловно и в полном объеме.